2018 Yılı Kurban Hizmetleri Komisyon Kararları Alındı

Haber Tarihi : 06.08.2018 15:08:45 Bilecik’te 2018 yılında kurban kesimi ve Kurban Bayramına ilişkin hazırlıklar kapsamında alınan kararlar kamuoyuna paylaşıldı.
A +   A -

Kurban Hizmetleri Komisyonu üyelerinin katılımı ile düzenlenen toplantıda Bilecik’te Kurban Bayramı ve kurban kesimleri ile ilgili yapılan hazırlıklar ele alındı. Gerçekleştirilen toplantıda kurban kesmek isteyen vatandaşların kurbanlarını sağlık şartlarına uygun, mülkiyeti kendilerine ait mekanlarda çevre kirliliğine ve hijyene dikkat çekerek usulüne uygun şekilde kesmeleri gerektiği belirtildi. Buna göre kurban satışlarının Osmangazi Mahallesi Mahalle Konağı altında bulunan alanda yapılırken, kesimlerin de İstasyon Mahallesinde bulunan Bilecik Belediyesi Et Kesim Tesisinde yapılacağı kararlaştırıldı.

Öte yandan, büyük baş hayvanlar için kesim ücreti 180 TL, küçükbaş hayvan için 50 TL olarak belirlendiği Kurban Kesim Hizmetleri Komisyonunda alınan karara göre kendi özel kesimhanesinde toplu kurban kesimi yapacak kişilerin 6 Ağustos Pazartesi günü mesai bitimine kadar komisyon sekretaryası olan İl Müftülüğüne yazılı olarak müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.