22 Senedir Döner Kesiyor

Haber Tarihi : 20.07.2016 11:33:21 Bilecik’te, 22 senedir aynı sektörde çalışarak döner ustalığı yapan bir vatandaş, bu süre zarfından tonlarca et ve tavuk döner kestiğini ve teknolojiyle birlikte işlerinin kolaylaştığını bildirdi.
A +   A -

Bilecik’te bir dönercide çalışan 42 yaşındaki Nurkan Şahin bu işe 20 yaşında başladığı ve 22 senedir tonlarca et ve tavuk döner kestiğini belirtti.

17 yıldır bir işletmede çalıştığını aktaran Şahin, “Bu işe başladığımda henüz 20 yaşındaydıM. Seneler geçti üstünden. Bu iş yerinde yaklaşık 17 senedir çalışıyorum. Bundan öncede 5 senelik başka bir iş yeri geçmişim. 2-3 seneye kadar taktığımız dönerleri elimizdeki döner bıçağı ile keserdik. Bu uygulama zordu ama biz senelerin verdiği tecrübe ile alışmıştık ve kolay geliyordu. Şimdi teknoloji gelişti ve döner kesme makinesi çıktı. Düğmeye basıyorsun makine döneri baştan sona kesiyor. Bu mesleği seviyorum, 22 senede tonlarca et ve tavuk döner kesmişliğim vardır. Şimdi yanımızdaki çırakları yetiştiriyoruz. Bu meslekten de emekli olmayı düşünüyorum” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !