'28 Şubat Medeniyete Ve İslam'a Karşı Yürütülen Bir Operasyondu'

Haber Tarihi : 27.02.2018 10:23:42 MemurSen Kadın Kolları Komisyon Başkanı Öçal: 'Ne kadar kadınlar ve dinciler üzerinde yürütülen bir operasyon gibi algılansa da aslında insanlığa, medeniyete ve İslam'a karşı yürütülen bir operasyondu'.
A +   A -

Memur-Sen Kadın Kolları Komisyon Başkanı Habibe Öçal, 28 Şubat'ın insanlığa, medeniyete ve İslam'a karşı yürütülen bir operasyon olduğunu söyledi.

Bilecik'te bir programa katılan Öçal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 21 yıl geçmesine rağmen o günlerin izlerinin halen silinemediğini ifade etti.

Öçal, 28 Şubat'ın, bu milletin kendi öz değerlerinden nasıl kopartılmaya çalışıldığını, vesayet kurumlarının nasıl işletildiğini hatırlattığını vurgulayarak, "Ne kadar kadınlar ve dinciler üzerinde yürütülen bir operasyon gibi algılansa da aslında insanlığa, medeniyete ve İslam'a karşı yürütülen bir operasyondu. Sağ gösterip sol vurma diyoruz biz buna." diye konuştu.

28 Şubat davalarının halen sürdüğüne dikkat çeken Öçal, şunları kaydetti:

"Hamdolsun halkımız, milletimiz kendi ferasetiyle, kendi öz değerleriyle barışık olan bir millet. 28 Şubat sürecini önemsiyoruz, davalarımızı takip ediyoruz. Buradan alınan kararların aynı zamanda bütün darbeye teşebbüs eden, teşebbüs edebileceklere de bir ders olması mahiyetinde değerlendirmemiz gerekir."