30 Ağustos Zafer Bayramı

Haber Tarihi : 29.08.2016 12:48:38 Bilecik Belediye Başkanı Yağcı: 'Cumhuriyeti ve onun değerlerini korumak, bizlere bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı da en önemli sorumluluğumuzdur'.
A +   A -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yağcı, mesajında, 'Cumhuriyeti ve onun değerlerini korumak, bizlere bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı da en önemli sorumluluğumuzdur.' ifadelerini kullandı.

Ülkenin üzerinde hain ve kötü emeller taşıyan terör örgütleri ve destekçilerine inat, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde güçlü geleceğini inşa etmeye tüm gücüyle devam ettiğini belirten Yağcı, şunları kaydetti:

'Türk milleti 30 Ağustos 1922'de elde ettiği zaferin bir benzerini, hain terör örgütü ve destekçilerine karşı 15 Temmuz'da da gösterdi. Bugün, bütün dünyaya gücünü gösterdiği 30 Ağustos Zaferinin ilk günkü heyecanını ve sevincini yaşıyoruz. Türkiye doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine sahip olduğu birlik ve beraberlik ruhunu her zaman göstermiştir. Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. Milletimiz, kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir. Atatürk'ün 'Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir' sözü, ulusumuzun binlerce yıllık tarihini ve bağlı olduğu değerleri en özlü ve yalın biçimde bizlere anlatmaktadır. Ulusumuz, her zaman yurdunu ve bağımsızlığını canından yüce tutmuştur. Millet olarak 30 Ağustos Zaferi'ni kazandıran aynı ruh ve heyecan ile bugün de hain şer odakları ve destekçilerine karşı vatanımızı canla ve başla koruyoruz.'


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !