35 Yıl Sonra Mezuniyet Kepi Attılar

Haber Tarihi : 08.05.2018 13:04:01 Bilecik Meslek Yüksekokulundan (BMYO) mezun olan 250 kişi, 35 yıl önce atamadıkları mezuniyet kepini attı.
A +   A -

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, BMYO'da 1983-1993 akademik yılında öğrenim gören ve mezun olan 250 öğrencinin 1 yıl önce kendisini ziyaret ettiğini anımsatarak, ziyaretine gelen kişilerin mezun olurken cübbe giyip, kep atmadıklarını belirtmeleri üzerine kendilerine özel mezuniyet töreni düzenleyeceklerini söyledi.

ABD ve Kanada ile Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelen 250 eski mezunun eşleri, çocukları ve torunlarıyla mezuniyet coşkusunu tekrar yaşadığını ifade eden Prof. Dr. Taş, ''Mezunlarımız, yıllar boyu görmedikleri okul arkadaşlarını ve hocalarını yeniden görmenin mutluluğunu yaşadı. Mezuniyet töreni fikrini gerçekleştirmekten dolayı büyük mutluluk yaşadık. Katılan tüm eski mezunlara ve ailelerine teşekkür ederim.'' dedi.

Törende, okul çağlarından fotoğraf karelerinin bulunduğu slayt gösterisinin ardından cübbeleriyle salonu dolduran eski mezunlar, kep attı.