40 Günde Bisikletle 3 Bin 500 Kilometre Yol Alan Seyyah Bilecik'te Mola Verdi

Haber Tarihi : 27.09.2016 15:26:54 İran’dan bisikletle hareket ederek İstanbul’a gitmek üzere yola çıkan İtalyan turist, Kuruluş ve Kurtuluş’un Şehri Bilecik’te mola verdi.
A +   A -

Tarih ve Kültür Şehri Bilecik, dünyanın birçok noktasından yabancı turistlerin uğrak şehri olmaya devam ediyor. Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliğinin girişimleri ve Bilecik Belediyesinin katkıları ile ağırlanan turistler, şehrin tanıtımı ve turizmi noktasında önemli işlevler görüyor. Marco Martinelli (43) İran’ın başkenti Tahran 40 gün önce yola çıkarak İstanbul’a sonlandıracağı dünya turunda 3 bin 500 kilometre sonra ulaştığı Osmanlı Devleti’nin kuruluş toprakları olan Bilecik’te mola verdi. Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz tarafından karşılanan Martinelli, Bilecik Tarihi Saat Kulesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

“2008 yılından bu yana 25 bin kilometre yol kat etmiş”

Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Yavuz, şu ana kadar yurt dışından gelen 30’u aşkın turistten biri olan Martinelli’ye; meşhur Bilecik Ayva ve Nar lokumu ikram etti. İtalyan turist ve yolculuğu hakkında bilgi veren Yavuz, şunları söyledi:

’’Martinelli, 2008 yılından beri yollarda. Yılın belirli dönemlerinde dünyanın birçok kentine yolculuk ediyor. Bu zamana kadar 25 bin kilometre yol kat etmiş. Şimdi de Tahran’dan Bilecik’e kadar 3 bin 300 kilometre yol almış. Bizler de Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği olarak, konuğumuzu ağırladık ve ikramlarda bulunduk. Bu arkadaşlarımız telefon ve mesaj yoluyla bizlere ulaşıyorlar. Biz de belediyemiz ile iletişim kuruyoruz ve misafirimizin konaklamasını sağlıyoruz. Misafirimiz bugün Bilecik’te konaklayacak. Belediyemizin de katkılarıyla bu faaliyetleri gerçekleştirerek ilimizi tanıtmış oluyoruz. Kendisine çeşitli hediyeler taktim ettik. Konuğumuz, yarın İznik’e doğru yola çıkacak. Arkadaşımız, gezdiği bütün yerlerin fotoğrafını çekiyor ve bu yerler hakkında yazılar yazıyor. Blokları var ve bunları kitaplaştırıyor. Biz de arkadaşımızı hem ağırlamış hem de ilimizin tanıtılmasına aracılık etmiş oluyoruz.’’

Öte yandan İtalya’dan uçak yoluyla Tarhan’a giden İtalyan bisikletçi Marco Martinelli’nin, İstanbul’da son verecek dünya turunun ardından tekrar uçakla İtalya’ya döneceğini öğrenildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !