AFAD Personeline İlk Yardım Eğitimi

Haber Tarihi : 18.04.2019 11:30:19 Bilecik Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü personeline sertifikalı ilk yardım eğitimi verildi.
A +   A -

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri tarafından AFAD İl Müdürlüğü personeline hizmet içi eğitim programı kapsamında; genel ilkyardım bilgileri, hasta, yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda ve yaralanmalarda ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım, yanık, donma ve sıcak çarpmasında ilk yardım, zehirlenme, ısırma ve sokmalarda ilk yardım, göz kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım ve yaralı taşıma teknikleri ile ilgili önce teorik bilgi, daha sonra ise uygulamalı eğitim verildi.

Eğitim sonrası açıklama yapan Bilecik AFAD İl Müdürü Mehmet Hayri Demirel, “Eğitimlerimizi almaya devam ediyoruz. Hem personelimiz için hem bizim için gerçekten çok faydalı bir eğitim olduğuna inanıyorum. Eğitimden sonra personelimiz sertifikalarını da almış olacaklar” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !