AK Parti Bilecik İl Başkanı Karabıyık'tan Seçim Açıklaması

Haber Tarihi : 19.04.2018 15:41:29 AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, 24 Haziran'da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği erken genel seçimine ilişkin, "Tüm dünyanın gözü yapılacak olan bu seçimde olacak ve demokrasimize ve milletimizin özgür düşüncesine her türlü müdahaleyi gerçekleştirmeye çalışacaklardır. Fakat aziz milletimiz, demokrasisine ve sandığına sahip çıkarak büyük bir katılımla dünyaya gereken cevabı verecektir." dedi.
A +   A -

Karabıyık, yaptığı yazılı açıklamada, 24 Haziran 2018 günü yapılması kararlaştırılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminin ülkeye ve millete hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Türkiye'nin son zamanlarda hiç olmadığı kadar tehdit ile karşı karşıya getirildiğini ve bu tehditlerin siyasiiradenin milletinden aldığı güçle başarısız kılındığını ifade eden Karabıyık, şunları kaydetti:

"Türkiye eski dönemlerde yapılanhataları artık tekrarlamamaktadır. Terörle, ekonomiyle, dövizle baskı altına alınmaya çalışılan ülkemizi baktılar ki eskisi gibi maşa olarak kullanılamıyor, topyekun, her alandan kuşatmaya kalkıştılar.Türkiye'nin iç ve dış birçok meselesi, üstesinden gelinmesi gereken birçok meşguliyeti vardır. Bununiçin erken seçim kararı alınmıştır.Cumhurbaşkanımız 2 yıl daha süresi varken Türk milleti adına, ülkemiz adına büyük bir fedakarlıkla erken seçime gitme kararı alarak 16 Nisan'da yine milletimizin istediği sisteme geçişin önünüaçmıştır. İnanıyorum ki milletimiz 16 Nisan'da verdiği kararın arkasında duracaktır veCumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hayata geçmesini sağlayacak iradeyi ortaya koyacaktır.

24 Haziran seçimleri ülkemiz için son derece önemli süreç olacaktır. Tüm dünyanın gözü yapılacakolan bu seçimde olacak ve demokrasimize ve milletimizin özgür düşüncesine her türlü müdahaleyigerçekleştirmeye çalışacaklardır. Fakat aziz milletimiz, demokrasisine ve sandığına sahip çıkarakbüyük bir katılımla dünyaya gereken cevabı verecektir.Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerimizin tekrar hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimizeve milletimize selam ve saygılarımı sunuyorum.Şimdi söz milletimizin."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !