AK Parti Bilecik İl Başkanlığı 6'Ncı Olağan Kongresi Başbakan Binali Yıldırım'ın Katılımıyla Başladı

Haber Tarihi : 20.01.2018 18:30:09 AK Parti Bilecik İl Başkanlığı 6’ncı Olağan Kongresi, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla başladı.
A +   A -

Helikopterle Bilecik Edebali Stadı’na iniş yapan Başbakan Binali Yıldırım’ı, yaklaşık 5 kilometrelik bir karayolu güzergah ile Bilecik İl Başkanlığının 6’ncı Olağan Kongresinin yapılacağı İstasyon Kapalı Spor Salonu’na geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede açılık konuşması yapan Başbakan Yardımcısı Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık da, Başbakan Binali Yıldırım’ı Bilecik’te ağırlamanın mutluluğunu yaşadığı anlatarak, "Yaklaşık olarak 2 yıl önce devir aldığımız bu hukuki görevi en iyi şekilde icra etmeye halkımıza hizmet için gece gündüz çalışmaya gayret gösterdik. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise; Bilecik olarak gururlu bir gün yaşadıklarını belirterek, "Değerli kardeşlerim gerek şehir olarak gerek ülke olarak kurulduğumuz günden itibaren milletimizle el ele gönül gönülle gelerek çok güzel hizmetleri gerçekleştirdik. Ve eminim ki geçmişte tarihimize baktığımızda Alparslan’la Malazgirt Savaşı kazanılmış Anadolu’nun kapıları Müslüman Türk’e açılmış. Ertuğrul Gazi ile bir toprak, bayrak ihtidasıyla devlet durulmuş ve bu topraklar Osmanlı Devletinin merkezi olmuş. Mustafa Kemal Atatürk’te inanılmış ’ya istiklal ya ölüm’ denilmiş. Bu vatan toprağı bizlere miras bırakılmış. İşte şimdi tam zamanı Recep Tayyip Erdoğan’a yeni Türkiye ile 2023, 2053, 2071 hedeflerine var mıyız. Bizler orada onun en samimi dava arkadaşı inşallah biraz sonra burada. Ve onun yılmaz askerleri ve onun yol arkadaşlarından Bilecik’e bugün bu salonda böyle dava arkadaşlarına yol arkadaşlarına aziz hemşehrilerimize hizmet etmekten onlara hitap etmekten büyük mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Değerli kardeşlerim bugün dünden çok, çok iyiyiz ama yarın Allah’ın izniyle daha iyi olacağız. Buna inanıyoruz buna güveniyoruz ve bunun için gayret gösteriyoruz. Ama iyi olmanın en kolay formülü şudur değerli kardeşlerim. Burada bulunan her kardeşimiz ve dışarıda bulunan her hemşehrimiz ve ülkemizdeki her vatandaşımız birincisini ve çok önemli bir kişi bile bu memlekette olmazsan bu memleketin bir şeyi eksik olur. Biz tüm vatandaşlarımızı kucaklıyoruz. Gerçekten lider ülke Türkiye oluştururken iktidar muhalefetiyle inananla inanmayanlar ve sağıyla soluyla doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle bir bütün olarak gelen el ele gönül gönülle vererek lider ülke Türkiyeyi hep birlikte oluşturacağız. Ama bunu oluştururken değerli kardeşlerim birbirimizi her zaman çok seveceğiz. Hiç kimse bu benim özel işim diyerek bu dava yolunda iki kişinin birbiri arasında olaya bakmayın. İki kardeşimiz birbirine küs olsa memleketimiz gelişiminde büyük bir eksiklik olur diye bakalım. Ve aramızdaki samimiyetimizi aramızdaki sevgimizi aramızdaki hoşgörümüzü ne kadar yükseltirsek birbirimizle ne kadar kucaklaşırsak emin olun geleceğimiz de o kadar aydınlık olacak" dedi.

"Gençler sizler oldukça bu dava ilelebet devam edecektir"

Başkan Yağcı, konuşmasında Bilecik’te 16 yıldır bir çok hizmete imza attıklarını söyleyerek, "İşte liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de 16 yıldır yaptıkları ve ilimizde Ak Parti hükümeti süresince gerek genel yayında gerek genel yönetimde yaptıklarını hep birlikte şahidiz. Belediye Başkanı olan arkadaşlarımız var. Onlara da teşekkür ediyorum. Yerelde şehrimize tarihi vizyonumuza uygun icraatları yaparak beldelerimizi, ilçelerimizi, ilimizi. Gençler sizler bizim gücümüzsünüz ,sizler bizim hızımızsınız, sizler bizim geleceğimizsiniz sizler oldukça bu dava ilelebet devam edecektir. İnşallah şehrimizin her noktasına belediye başkanları arkadaşlarımızla, partideki çok değerli kadrolarımızla, milletvekillerimizle el ele gönül gönülle vererek üzerinde Şeyh Edebali Hazretlerinin, Dursun Fakih Hazretlerinin, Ertuğrul Gazi Hanların, Osman Gazilerin, Orhan Gazilerin, Mustafa Kemal Atatürklerin ayaklarının izi olan gözünün feri olan bu toprakların imar ve ihlal etmenin hazzını ve gururunu yaşıyoruz. Bu millet öyle asil bir milletti atasının izinden bir an dahi şaşmıyor. Biz tarihi misyonumuza uygun hareket ettiğimiz sürece cenabı hakkın yarımıyla zafer bizler için mukadder oluyor" dedi.

"Bilecik kongremizin başta Bilecik’imize Türkiye’mize ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum"

Bilecik Bilecik 6’ncı Olağan İl Kongremiz vesilesiyle de bunda emeği olan tüm teşkilatımıza geçmişte görev yapmış mensuplarımıza bundan sonra da bu kutlu davada görev alacak bütün dava arkadaşlarımıza bu vesileyle hem başarılar diliyorum, hem de geçmişte hizmetleri olanlara da teşekkür ediyorum. değerli hemşerilerim ben 6’ncı Olağan Genel Kurumumuzun Bilecik kongremizin başta Bilecik’imize Türkiye’mize ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

Öte yandan kongreye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !