AK Parti Bilecik Milletvekili Eldemir Açıklaması

Haber Tarihi : 19.04.2018 14:52:59 'Tüm engelleri aşmak için yarınlarımız için istikrar için artık söz milletin ve zaman cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin'.
A +   A -

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, 24 Haziran'da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği erken genel seçimine ilişkin, "Tüm engelleri aşmak için yarınlarımız için istikrar için artık söz milletin ve zaman cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin." değerlendirmesinde bulundu.

Eldemir, yaptığı yazılı açıklamasında, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında yapılan görüşmeden 24 Haziran'da erken seçime gitme kararı çıktığını hatırlattı.

Türk milletinin 16 Nisan 2017 tarihindeki halk oylamasıyla kabul ettiği cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine, 24 Haziran'da da sahip çıkacağına inandığını ifade eden Eldemir, şunları kaydetti:

''Bölgemizde yaşanan tarihi önemdeki hadiseler, AB ile ilişkilerimiz, küresel süreçler ve eski sistemin hastalıklarının atılan her adımda karşımıza çıkması, Türkiye'nin halkoylamasında verdiği karar doğrultusunda belirsizliklerin aşılarak bir an önce cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesini zorunlu kılmıştır. Bu nedenle erken seçim kararının bir an evvel alınarak belirsizliğin ortadan kaldırılması elzem hale gelmiştir. Ülkemiz üzerinde hain emelleri olanlar iyi bilsinler ki, artık istedikleri hazmedebilecekleri bir Türkiye yok. Kendi göbeğini kendisi kesen, kendi yolunu kendi belirleyen, bölgesinde güçlü ve dünyada söz sahibi, her türlü ortamda düşmanıyla başa çıkacak ve yeri geldiği zaman yedi düvele meydan okuyacak bir Türkiye var. Tüm engelleri aşmak için, yarınlarımız için, istikrar için artık söz milletin ve zaman cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin. 24 Haziran'da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum.''


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !