AK Parti Bilecik Milletvekili Eldemir, Muhtarlarla Buluştu

Haber Tarihi : 02.01.2018 17:12:40 AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
A +   A -

Eldemir, Osman Gazi Parkı'ndaki istişare toplantısında, devletin bir taraftan yaptığı yatırımlarla insanların refahını ve mutluluğunu arttırmak diğer taraftan da yereldeki sorunlara çözüm üretmek için yatırım yaptığını söyledi.

Bugüne kadar yapılan hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür eden Eldemir, ''Bütçeler, en ufak aileden tutun da bir devlete kadar neredeyse aynıdır. Nasıl bir tarafa gelirlerinizi yazarsınız, geleceğinizi hesap edersiniz diğer tarafta da masrafları yazarsınız, masraflarınızdan sonra belli bir rakamı ev mi alalım? araba mı alalım?, eğer artırabiliyorsanız bunlara ayırırsınız. Devletlerin de bir aileden farkı yok. Devlet de ne yapıyor? şu kadar vergi toplarız, bu kadar tabi kaynaklardan bize gelir olur diyor, onları bir kenara yazıyor. Diğer taraftan şu kadar personelimiz var şu kadar işçimiz, memurumuz, emeklimiz var diyor, onları bir tarafa yazıyor. Şu kadar sağlık için harcamamız olur, bu kadar eğitim için olur, geri kalanda da yollar, köprüler, barajlar lazım onların hepsine de bir pay ayırıyor. Sonuçta bir bütçe oluşturuluyor. Bizim şu anda Türkiye'nin 2018 yılı için 763 milyar lira bütçesi var.'' diye konuştu.

Belediye Başkanı Fatih Bakıcı'nın konuşmasının ardından Eldemir, muhtarlar tarafından yöneltilen soruları cevapladı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !