Anadolu Kültürü Ve Kafkas Kültürünün Etkileşimi Anlatıldı

Haber Tarihi : 24.02.2018 17:13:17 Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Kuzey Kafkasya Derneği tarafından "Bozüyük Kültürüne sahip çıkıyor" projesi kapsamında hazırlanan konferansların ikincisi düzenlendi.
A +   A -

İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından desteklenen proje etkinlikleri kapsamında, dernek konferans salonunda ’Anadolu Kültürü ve Kafkas Kültürü Etkileşimi’ başlığı altında konferans verildi.

Araştırmacı yazar Kurulay Yılmaz tarafından verilen konferansta, iki kültürün etkileşimi hakkında bilgi verildi.

’Türkler ve Çerkezler bir elle tırnak gibi iç içedir’ diyen yazar Yılmaz; yazmış olduğu kitaplardan, Anadolu ve Çerkez kültürü ile ilgili hazırlamış olduğu bilgileri salondakiler ile paylaştı. Katılımcılar tarafından dikkatle dinlenilen Yılmaz, Çerkezlerin sanat ve edebiyat alanında oldukça önemli eserlerinin olduğunu vurguladı. Ayrıca Çerkezlerde ’ben en üstünüm’ anlayışının olduğunu bu yüzden kendi içlerinde ve diğer toplumlarla ayrışmazlıkların yaşandığını dile getiren Yılmaz, konferans sonunda herkesin sahip olduğu kültürel mirası büyük bir sorumluluk içerisinde gelecek nesillere aktarması gerektiğini belirtti.

Programa, Dernek Başkanı Fehmi Nilüfer ve bir çok dernek üyesi katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !