Bangladeş Başkonsolosu'ndan Bilecik'e Ziyaret

Haber Tarihi : 04.08.2018 11:50:16 Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Dr. Mohammad Monirul İslam, Belediye Başkanı Nihat Can’ı makamında ziyaret etti.
A +   A -

Başkonsolos İslam, Bilecik’ten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dr. Mohammad Monirul İslam, “Son zamanlarda ikili ilişkilerde Bilecik çok önemli bir şehir. Gerek sanayisi, gerek ekonomisi ve bulunduğu kozmopolit yapısı ile yatırım yapılacak bir şehir. İleri ki süreçlerde bu bağların kurulması ile iki ülkenin ekonomik girdilerinin güçleneceği kanaatindeyiz” ifadelerine yer verdi.

“Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can ise; “Bangladeş ile gönüllerinin her zaman bir olduğuna değinerek, “ Kıtalar ve coğrafyalar ayrı olmasına rağmen çoğunluğu Müslüman olan Bangladeş ile gönüllerimiz her zaman birdir. İkili ilişkilerimizin bundan sonra daha da fazla kuvvetleneceğine inanıyorum. Bizde bu noktada Ülkemizin hedeflerine ulaşması adına bu tarz diyaloglarımızı güçlendirerek var gücümüzle çalışacağız. Türkiye ve Bangladeş ilişkileri sadece iyi ilişki değil kardeşlik ilişkisidir. Ülkemizin ve Bilecik’imizde bu ikili ilişkiler kapsamında kazandırılan diyaloglar ile 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Dr. Mohammad Monirul İslam’a ziyaretleri sebebiyle Başkan Can, Bilecik’in seramiğinden yapılmış 40 yıl hatırı olacağı düşüncesiyle bir fincan takımı ve dirilişin kuruluşun ve kurtuluşun şehri Osmanlı’nın simgesi olan Osmanlı arması taşıyan bir tablo takdim etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !