Başkan Bakıcı'dan Destek Çağrısı

Haber Tarihi : 06.11.2018 12:28:14 Bozüyük Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısında gündem dışı söz alan ve parti gruplarına çağrıda bulunan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, 73 bin 38 olan ilçe nüfusunun 75 bin olduğunda İl Genel Meclisi üye sayısının 1 kişi artacağı ve buna bağlı olarak da İller Bankasından gelecek katkının artacağı vurgulayarak destek istedi.
A +   A -

Başkan Bakıcı, konunun ilk olarak geçtiğimiz günlerde 29 Ekim resepsiyonunda bir toplantıda gündeme geldiğini belirtti.

Bakıcı, "Bozüyük nüfusuna kayıtlı olması ve İller Bankasından da sonuç itibari ile Bozüyük’e fazla ödenek, katkı sağlanacaktır diyorum. Ben burada siyasi parti üyelerimizden, ilçe başkanlarımızdan, meclis üyelerimizden de destek istiyoruz. Destek veren herkesten Allah razı olsun” dedi.

Ardından konuşan CHP İlçe Başkanı İhsan Esel ise “29 Ekim resepsiyonunda bu olayı gündeme getirdik. Bizim amacımız İl Genel Meclis üyemizin 5’e çıkmasıydı. Bilecik şu anda 80 bini geçmiş, köyleri ile birlikte ama orada askerde sayılıyor, üniversite çok büyük etken. Buradaki üniversiteden başkanım rektöre, okul müdürüne rica edecekti. Onun içinde artılar yapalım denilmişti. Mesut Başkanımın da dediği gibi İller Bankasından gelen katkımız ve ilçemize olan katkısı daha fazla olacaktır. Bunun için bütün herkesin elinden geleni yapacağına eminim ve bunu yapmamız gerektiğine de inanıyorum" diye konuştu.

Son olarak MHP gurubu adına söz alan MHP Belediye Meclis Üyesi İsmet Ülken de konuya destek vererek “Böyle bir öneriyi desteklememek mümkün değil. Yani bu taşın altına ne kadar gücümüz yetiyor ise biz de Milliyetçi Hareket Partisi ve diğer arkadaşlar olarak elimizi koymaya gayret ederiz. Kimin aklına geldi ise de onlara çok teşekkür ederiz. Bu konular önemli konular. İl Genel Meclis üyesi fazla göndermek, orada daha fazla söz sahibi olmak ve alınacak hizmetlerde önemli katkı sağlar” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !