Başkan Can, Hıdırellez Şenliklerine Katıldı

Haber Tarihi : 07.05.2018 12:29:03 Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, ilin birçok ilçe, belde ve köylerinde gerçekleştirilen Hıdırellez şenliklerine katılarak, vatandaşlarla bir araya geldi.
A +   A -

Çalışmaları kapsamında birçok ziyaretler gerçekleştiren Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, ilin birçok noktasında düzenlenen şenliklere katıldı.

Selbükü, Deresakarı ve Küre köylerindeki şenliklere katılarak, vatandaşlarla buluştu. Burada yaptığı konuşmalarda Hıdırellez Şenliklerinin önemine değinen Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, ‘’Valimiz Tahir Büyükakın, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Yaşar Tüzün, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin de olduğu il protokolümüzün katılımıyla Yeniköy’de gerçekleştirilen şenliklere katılarak, vatandaşlarla bir araya geldik. Bahara duyduğumuz sevincimiz, berekete erken bir şükrümüz, güzel bir duamız olarak bu coğrafyada bu gelenek yaşatılmaya devam ediyor. Birlik ve beraberliklerin pekiştiği bu günde bizleri ağırlayan Yeniköy Muhtarımız Eşref Yılmaz ve köylülerimize teşekkür ediyorum. Hıdırellez şenlikleri kapsamında son olarak, Selbükü, Deresakarı ve Küre köylerimizdeki vatandaşlarımızla bir araya geldik. Kültürümüzün bir parçası olan hıdırellez ekinliklerine belediye meclis üyeleri arkadaşlarımızla katılarak, değerli hemşehrilerimizin coşkularına ve sevinçlerine ortak olduk. Birlik ve beraberliklerin pekiştiği bu günde kıymetli davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilen hıdırellez etkinliklerinde bizleri ağırlayan muhtarlarımıza ve emeği olan hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyorum’’ ifadelerini kullandı.