Başkan Can'ın Turizm Günü Mesajı

Haber Tarihi : 27.09.2018 14:35:01 Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, turizmin ülkeler ve şehirler için taşıdığı öneme değinerek, "Dünyadaki ekonomik ve toplumsal gelişmelere paralel olarak, kişisel gelir düzeyinin yükselmesi, ulaşım araçlarının hız ve kapasite olarak artış göstermesi, haberleşme alanında yaşanan gelişmeler, turizmin gelişimini etkileyen en önemli faktörlerdendir" dedi.
A +   A -

Başkan Nihat Can, Dünya Turizm Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında turizm sağladığı döviz girdisi yanında, sermaye girişini de arttırarak oluşturduğu alt sektörlere yeni istihdam olanakları oluşturmakta olduğunu söyledi.

Can, "Bizler gittiğimiz her yerde her vesile ile Bilecik’imizi tanıtıyor ve anlatıyoruz. Bu çerçeveden Bilecik’imize baktığımızda, ilimiz tarihi anlamda büyük bir geçmişe ev sahipliği yaptığı halde, günümüze bu köklü tarihi dokudan pek fazla eser kalmamıştır. Buna ilişkin Bilecik’te geçmişten günümüze bir köprü oluşturarak, tarih ve kültür hazinesi şehrimizde, önemli topraklar üzerinde bulunan tarihi bölgemizi, Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz. Turizm alanında düzenlenen birçok organizasyona katılmaya ve ilimizin tanıtılması ile ilgili yapılacak her türlü çalışmaya büyük önem gösteriyoruz. Altını çizerek tekrar ifade ediyorum ki, tarihimize şahitlik eden bu önemli toprakları Türkiye’ye ve dünyaya tanıtacak bir turizm organizasyonu gerçekleştirmeyi hedefliyor ve bu konuda çaba sarf ediyoruz. Turizmi canlandırma ve ilimizin bu konuda cazibesine cazibe katabilmek için tarihi, kültürel ve doğal tüm olanakları değerlendirerek, Bilecik’e gerek ülkemizden gerek yurtdışından gelecek olan misafirlerimizi tarihte uzunca bir yolculuğa çıkarmak ve yine gelen ziyaretçilerimize Bilecik’i tanıtmak için başlattığımız çalışmalar, tüm hızıyla devam etmektedir” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !