Başkan Ezan Ve Selayı Kestirdi Mi?

Haber Tarihi : 18.07.2016 16:59:24 Darbe girişiminin yaşandığı gece camilerden okunan ezan ve selayı susturduğu iddia edilen Bilecik’in İnhisar ilçe Belediye Başkanı Ayhan Ödübek, “Paralelci Terör Örgütünün ülkeye el koyduğunu düşünerek zamansız okunan ezanı halka galeyana getirmesini önlemek amacıyla camiye gittik” dedi.
A +   A -

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece Diyanet İşleri Başkanlığı bildiri tarafından tüm Türkiye’de olduğu İnhisar Merkez Cami’nden okunan ezan ve selaya İnhisar Belediye Başkanı Ayhan Ödübek tarafından kesildiği, başkan ve çalışanların cami basılarak cami görevlilerini linç etmek istediği iddia edilmişti. Bu iddialara Bilecik Şehir Ormanında cevap veren Ayhan Ödübek, o geceyi anlattı. O gece İnhisar İlçe Başkanı Osman İşleten’in yeğeni Rıdvan İşleten’in ‘kapıları kırın, camları kırın’ diye bağırdığını, yine İnhisar ilçemizi itibarsızlaştırmak, bizleri din düşmanı olarak göstermek için düzenlenen bir komplodur. Bizler ilçe merkezindeki caminin daha modern ve daha iyi şartlarda olması için mücadele veren, dış cephe aydınlatmaları ve iç aydınlatmalarını başka belediyelerden şahsım olarak temin ettirip camiyi aydınlatan, her perşembe günü akşamı mezarlıklar da Kur’an ve Yasin-i Şerif okunabilmesi için ses tesisatı döşettiren bir belediyeyiz. Bunları yaptığımız günlerde dönemin il müftüsünün bizleri merkez camisinin aydınlatmalar için bizzat teşekkür etmişlerdir. Din düşmanı olarak gösterilmek istenen ben Belediye Başkanı olmadan önce 2003 yılında merkez camisinin şadırvanını tamamını kendi imkanlarımla yaptırdım. Belediye Başkanlığı dönemimde de merkez caminin her türlü etkinliğinde şahsım olarak tüm imkanlarımı kullandım. Bu yapılanların hepsi şahsımı, kurumumu ve de İnhisar ilçemizi itibarsızlaştırmak adına yapılmış düzmece bir oyundur. Bundan sonraki süreçte üzerime atılan iftiralar ve komplolarla hukuk çerçevesinde yasal mercilerce mücadele edeceğimi siz değerli basın mensupları huzurunda bildiriyorum” sözlerine ekledi.

Açıklamada İnhisar Belediye Başkanı Ayhan Ödübek’e, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, görevden alına MHP Bilecik İl Başkan Ahmet Gürses ve MHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Mustafa Aydemir eşlik etti.