Başkan Yağcı'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Haber Tarihi : 29.08.2016 11:38:53 Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı 30 Ağustos Zafer Bayramı hakkında bir mesaj yayımladı.
A +   A -

Başkan Yağcı, yayımladığı mesajında; "Ülkemiz üzerinde hain ve kötü emeller taşıyan terör örgütleri ve destekçilerine inat, Türk Milleti birlik ve beraberlik içinde Güçlü Geleceğini inşa etmeye tüm gücüyle devam ediyor’’ ifadelerine yer verdi.

Mesajında, ’’Türk Milleti 30 Ağustos 1922’de elde ettiği zaferin bir benzerini, hain terör örgütü ve destekçilerine karşı 15 Temmuz 2016 yılında da gösterdi’’ ifadelerini kullanan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

’’Bugün, bütün dünyaya gücünü gösterdiği 30 Ağustos Zaferinin ilk günkü heyecanı ve sevincini yaşıyoruz ve bu kutlu zaferi en coşkulu şekilde hatırlıyoruz. Türkiye doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine sahip olduğu birlik ve beraberlik ruhunu her zaman göstermiştir. Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. “

“Ulusumuz her zaman yurdunu ve bağımsızlığını canından yüce tutmuştur”

Başkan Yağcı, mesajının devamında, “Aziz milletimiz, kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir. Atatürk’ün "Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir" sözü, ulusumuzun binlerce yıllık tarihini ve bağlı olduğu değerleri en özlü ve yalın biçimde bizlere anlatmaktadır. Ulusumuz, her zaman yurdunu ve bağımsızlığını canından yüce tutmuştur. Cumhuriyeti ve onun değerlerini korumak, bizlere bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı da en önemli sorumluluğumuzdur. Millet olarak 30 Ağustos Zaferi’ni kazandıran aynı ruh ve heyecan ile bugün de hain şer odakları ve destekçilerine karşı vatanımızı canla ve başla koruyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman ordularımızın ve Bilecikli hemşehrilerimin Zafer Bayramını yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !