Başkan Yağcı Kermes Açılışına Katıldı

Haber Tarihi : 23.04.2013 11:06:19 Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Muradiye Vakfı'nın düzenlemiş olduğu kermesin açılışını yaptı.
A +   A -

Belediye Kültür Sitesi'nde düzenlenen kermes açılışında konuşan Yağcı, Bilecik Belediyesi olarak, hayır yolunda çaba gösteren sivil toplum kuruluşlarının yanında olacaklarını ifade ederek, "Sivil toplum örgütleri bir toplumu toplum yapan, geleceğe taşıyan en önemli mihenk taşlarından bir tanesidir. Bu anlamda vakıflarımız, derneklerimiz ve cemiyetlerimiz hepsi son derece önemli ve birbirinden ayrılmaz parçalardır. Bunlar bir araya geldiği zaman toplumumuzun birlikteliği ve beraberliği oluşuyor. Her bir derneğimiz bu memleketin imarı ve evlatlarımızın geleceğe kazandırılması için yaşanabilir bir dünyayı ve ülkeyi oluşturma çabası içindeler. İlimizde gerçekten özverili çalışıyor ve çok güzel çalışmaları ortaya koyuyorlar. Ben bu anlamda Muradiye Vakfı yöneticileri olmak üzere tüm gönül verenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yeni bir dernek binası yaptıklarını ve destek istediklerini belirten Bilecik Muradiye Kültür Vakfı Şube Başkanı Abdurahman Açıkgöz ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Bilecik’in şanına yakışan bir maneviyat iklimine kavuşabilmesi için aynı kulvarda bulunduğumuz kardeş cemiyetlerle beraber bu bahçede bizim de bir çiçeğimiz olsun diye gayretteyiz. Şeyh Edebalı Türbesinde çorba, vakıf merkezimizde mantı, Bilecik’imizde salonlarda konferans, gözyaşı geceleri, namaza diriliş konferansı gibi faaliyetlerimiz oluyor. Ama son dönemde tüm hazırlıklarımızı tamamladığımız vakfımızın Hamsu Köprüsü yanında 6 katlı hizmet binamızın inşaatına kazmayı vurmanın arifesindeyiz. Bilecik halkına hizmet edecek bu binanın ayağa kaldırılması için destek istiyoruz. Bu çalışmamızda şehrimizin tüm hayırseverlerini yanımızda görmek istiyoruz.”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !