Başkan Yağcı'nın 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajı

Haber Tarihi : 04.10.2017 10:30:41 Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
A +   A -

Yağcı, mesajında, “Doğa bir denge içerisinde, her canlının kendine ait yaşam biçimi ve hakları vardır. Biz Şehirlerin Yöneticileri olarak, insan haklarımızın düzenini sağlamak eşit fırsatlar sunmak kadar, yaşamı birlikte paylaştığımız doğada özgürce yaşama hakkına sahip hayvanların haklarının korunması noktasında üzerimize görevler düşüyor. Biz de Bilecik Belediye Başkanlığı olarak, göreve geldiğimiz günden bugüne birçok yenilikler ile hayvanlarımıza gereken özen ve değeri göstermeye gayret ediyoruz. Bu kapsamda Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde yaptığımız çalışmalar noktasında, sokak hayvanlarımıza her mahalleye yemlik ve beslenme noktaları ile destek sağlıyor; Bilecik Belediyesi Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde hasta ve bakıma muhtaç hayvanlarımızı Veteriner kontrolünde tedavilerini yaparak yeni dönemde başlattığımız çip ile kontrol sistemimizde takiplerini ve bakımlarını üstleniyoruz. Bunun yanında barınağımızda bakımlarını yaptığımız sahipsiz hayvanlarımızı sahiplendirme işlemleri ile onlara yeni yuvalar sağlıyor; çocuklarımıza ve gençlerimize doğa ve hayvan sevgisi aşılamaya devam ediyoruz” dedi.

“Tedavi ve rehabilitasyon merkezimiz can dostlarımıza en iyi şekilde hizmet veriyor”

Bilecik Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin can dostlarına yönelik en iyi hizmeti vermeye devam ettiğini hatırlatan Belediye Başkanı Selim Yağcı; ’’Yaşamı paylaştığımız ekolojik dengenin de korunması için çalışmalarımız bunlarla sınırlı da değil. Hayvanlarımıza son teknoloji cihazlar ile daha steril ve hijyenik ortamlarda tedavi ve rehabilitasyon aşamalarını geçirebilecekleri büyük bir projeyi can dostlarımızın hizmetine sunduk. Bölgenin en gösterişli ve adeta bir hayvanat bahçesi görünümünü kazanan merkezde, sahipli hayvanlarında getirilip kendilerine ait park alanlarında kimseyi rahatsız etmeden gezdirip dolaştırabilecekleri mekanlar barındırıyor. Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde, köpek ve kedi barınakları başta olmak üzere, karantina alanları, araç park yerleri, kafeteryalar, gezdirme parkurları, gelen ziyaretçiler için dinlenme ve bekleme alanları gibi her detayı düşünülerek hazırlanmış bir merkez. İnsanlarımız burada hayvanlarının tedavisi ve bakımlarını yapmanın yanı sıra bakım evindeki hayvanları izleme ve takip etme fırsatı da buluyor” ifadelerini kullandı.

“Doğayı ve hayvanları korumak herkesin görevidir”

Doğayı ve hayvanları korumanın herkesin görevi olduğunu belirten Başkan Yağcı, “Doğayı korumak hepimizin görevi. Ayrıca unutulmamalıdır ki hayvan sevgisi; insandaki merhamet, yardımlaşma ve iyilikseverlik gibi duyguları geliştiren özel duygulardandır. Bu vesileyle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününü kutluyor; hayvanların korunması konusunda herkesin gereken duyarlılığı ve sorumluluğu birlikte yerine getireceklerine inanıyor, selam ve saygılar sunuyorum” dedi.