BEBKA Mali Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı

Haber Tarihi : 16.01.2018 18:17:45 Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından açıklanan 2018 yılı mali destek programları Bilecik'te duyuruldu.
A +   A -

BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, Bilecik Ticaret Sanayi Odası'nda (TSO) toplantı salonunda düzenlene nen bilgilendirme toplantısında, mali destek programları kapsamında desteklerden faydalanabilmek adına başarılı bir şekilde hazırlanan projelerin önem arz ettiğini söyledi.

Kar amacı güden ve gütmeyen kurumların, desteklere başvuru yapabileceğini anlatan Gerim, şunları kaydetti:

''Sektörel rekabetçiliğin artırılması ile endüstriyel simbiyoz programları, kar amacı güden işletmelere yönelik olacak. Kırsalda kalkınma da kar amacı gütmeyen kuruluşlara olacak. Kar amacı gütmeyenler ise kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, OSB Müdürlükleri ve kooperatiflerdir. Bütün başvurular hassas bir incelemeye tabi tutulacak. Her proje en az iki bağımsız değerlendirici tarafından değerlendirilecek.''

BEBKA Program Yönetimi Birim Başkanı Erhan Öztürk de bugüne kadar 16 başlıkta 294 projenin destek almaya hak kazandığını ve 82 milyon liralık destek verildiğini bildirerek, eş finansmanla birlikte bu rakamın yaklaşık 135 milyon liranın bölgeye kazandırıldığını belirtti.

Toplantıya, TSO Meclis Başkanı Hakkı Aynur, TSO Başkanı Mefail Ateş, BEBKA birim başkanları, kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !