Belediye İstimlak Bedeline Tepki

Haber Tarihi : 14.11.2013 09:55:40 Bilecik’te babadan kalma arazisinin Bilecik Belediyesi tarafından ucuz fiyata istimlak edildiğini iddia eden Sedat Avcı, kendilerine büyük haksızlık yapıldığını belirtti.
A +   A -

Belediye yetkilileri ise, kamulaştıranın mahkeme kararıyla olduğunu söyleyerek "Mahkeme yoluyla hakkını arayabilir” dediler.

Sedat Avcı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Hamsu vadisinin kendilerine babadan kalma bir arazi olduğunu anlattı. Belecik Belediyesi'nin vadideki 2 bin dönüm araziyi 80 bin lira karşılığında istimlak ettiğini söyleyen Avcı "Hamsu vadisine demirden yürüyüş yolu için 2 milyon lira harcanırken bizim araziye 80 bin lira gibi komik bir rakam biçiliyor. Bu adalet değildir. Ben hakkımı helal etmiyorum. Şehrin göbeğinde bu kadar arazi bu kadar para karşılığında istimlak edilir mi? Bilecik’in şehir dışında bir evlik arsalar 50 bin lira para ediyorsa, bizim yerimizi nasıl bu kadar ucuza kapatılıyor. Ben hakkımı aramaya devam edeceğim. Buraya ölü yatırım yapılmış. Buz pistine gelen giden yok. Alanda doğru dürüst aydınlatma yapılmamış, insanlar buraya gelmeye korkuyor. Kamelya yapılan yerlerde gece tinerciler ve alkoliklerin mekanı olmuş, cirit atıyorlar. İnsanlar zaten ıssız ve tehlikeli olan bu yerlere gelmez ve de gelmiyor. Bilecik’te insanlar daha faydalı yatırımları hak ediyor” dedi.

Bu arada, konuyla ilgili belediye yetkilileri ise, ”Kamulaştıra işi mahkeme kararıyla oldu. Hamsu vadisine biz belediye olarak fiyat biçmedik. Kamulaştırma fiyatını mahkeme biçti. Mahkeme kendi tespitini yaptırıyor. Bilirkişilere tanışıyor. Belediye mahkeme kararlarına uyarak kamulaştırma yaptı. Kendisi için bu bir yargı konusu. Mahkeme yoluyla hakkını arayabilir” dediler.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !