'Beslenme Alışkanlıkları, Sağlıklı Yaşam Tarzı Önerileri'' Protokolü İmzalandı

Haber Tarihi : 21.05.2019 12:40:29 Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Böbrek Vakfı arasında sağlıklı nesiller yetişmesi açısından önemli rol oynayan "Beslenme Alışkanlıkları, Sağlıklı Yaşam Tarzı Önerileri’’ eğitimlerini kapsayan işbirliği protokolü imzalandı.
A +   A -

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen protokol imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ve Türk Böbrek Vakfı Projeler Koordinatörü Ayşe Onat katıldı.

Obezitenin böbrek sağlığını doğrudan etkileyen kriterlerden birisi olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, ülkede obez nüfusun 1,8 milyonunu 0-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin oluşturduğunu yapılan araştırmalarda tespit edildiğini belirtti.

Çelik, “Müdürlüğümüz ile Türk Böbrek Vakfı arasında imzalanan protokol çerçevesinde çocuklarımızda ve ebeveynlerinde bilinçlendirme ve farkındalığın arttırılması yönünde çalışmalarımız 2019-2020 eğitim-öğretim yılında da devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Protokolün hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden İl Müdürü Çelik, imzalanan işbirliği protokolünün hayırlı olması dileklerinde bulundu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !