Bilecik, Astronomi Öğretmen Seminerleri'ne Ev Sahipliği Yapacak

Haber Tarihi : 19.04.2018 16:48:29 Son dönemlerde ulusal ve uluslararası birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapan Bilecik, Astronomi Öğretmen Seminerlerine ev sahipliği yapacak.
A +   A -

Bilecik Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilecek olan programda Astronomi Bilimine ilişkin birçok önemli konu ve konuklar Bilecik’te ağırlanacak. Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan ve ülkenin birçok ilinden değerli katılımcıların katılacağı Astronomi Öğretmen Seminerinde birçok önemli konu ele alınacak.

Konu hakkında Bilecik Belediyesinden yapılan açıklamada, "20 -22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan programda; Prof. Dr. Dursun Koçer, Prof. Dr. Zeynel Tunca, Prof. Dr. Ethem Derman, Ümit Fuat Özyar, Uğur İkizler gibi önemli isimlerin katılacağı seminerin ilk gününde; Ülkemizde Astronomi, Gökyüzünü Tanıyalım, Ay ve Güneş Tutulmaları, Takımyıldızlar, Burçlar ve Astroloji, E- Ortamda Astronomi, Teleskop Bilgileri, Ayna Yapım Atölyesi gibi konular işlenirken ikinci gününde ise Gezegenimiz ve Uydumuz, Öte Gezegenler ve Dünya Dışı Yaşam, Yıldızlar Bilgisi, Uluslararası Astronomi Projeleri, Işık Kirliliği, Astronominin Penceresinden Bilim Tarihine Bakış ve Gökyüzü fotoğrafçılığı konularında katılımcılara bilgiler verilecek" ifadelerine yer verildi.