Bilecik Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Erkan Açıklaması

Haber Tarihi : 03.09.2012 12:15:10 Bilecik Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Latif Erkan, kentteki 58 akaryakıt ve LPG istasyonunun denetlendiğini bildirdi.
A +   A -

Erkan, yaptığı açıklamada, bakanlığın çapraz denetim programı çerçevesinde, il genelinde akaryakıt ve LPG istasyonlarına yönelik genel bir denetim yapıldığını belirterek, denetimlerin bakanlık personeli koordinasyonunda İl Jandarma ve İl Emniyet Müdürlüğü ile müdürlük personelinden oluşturulan 20 kişilik 4 ekip tarafından eş zamanlı gerçekleştirildiğini kaydetti.

Denetimler sonucunda 3 istasyonda toplam 32 ton ulusal markersiz motorinin tespit edildiğini ifade eden Erkan, şöyle konuştu:

''Bu ürünlere el konuldu. Kentteki 58 akaryakıt ve LPG istasyonu denetlendi. Bunun yanında damga süresi geçmiş 66 adet akaryakıt sayacına da 90 bin liralık ceza uygulanmıştır. Yapılan denetimlerde ürün eksik veren akaryakıt sayacına rastlanılmamıştır. Daha önce müdürlüğümüzce şikayete bağlı yürütülen denetim çalışmalarımız kaçak akaryakıtla mücadelede etkinliği arttırmak için bakanlığımızın yeni genelgesi ile ani denetimler şeklinde yürütülecektir.''

Muhabir: Muhsin Arslan

Yayıncı: Deniz Açık


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !