Bilecik Devlet Hastanesi Yönetimin İstifa Haberleri

Haber Tarihi : 09.08.2014 16:09:45 Bilecik Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan, Bilecik Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Yıldız’ın ve yönetiminin istifa ettiği doğrultusunda çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı.
A +   A -


Dr. Sulhan, Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü tarafından basın mensupları için düzenlenen kahvaltıda İHA muhabirinin, “Hastane Başhekimi ve yönetiminin istifa ettiğine dair haberler doğru mu?” sorusu üzerine, şuan itibari ile görevlerinin başında olduklarını söyledi.

Dr. Turhan Sulhan, “Bu değişikliklerle alakalı yetkili merci zaten Ankara’dır. Aslında istifaya da gerek yok. Bir değişiklik yapılacaksa Ankara’da yapabilir. Bu işler için örnek vermek gerekirse; bir ülkede hükümet kuruluyor, Başbakan değişiyor Bakanlar aynı mı kalıyor? Hayır, Bakanların hepsi istifalarını veriyor, onlar görevden alıyor, yerine yeni Bakanlar veriyor. Ekip anlamında bu işler böyle” dedi.

Dr. Sulhan, İHA muhabirinin, “Başhekim Dr. Hakan Yıldız eğer istifa etti ise o işte verimli ne kadar olur, süreç uzadı” sorusuna cevaben, şuan onula ilgili çalışmalara yaptıkları anlatarak, “Ramazan dolayısı ile biraz beklemede kaldık. Ama bu ay içerisinde bu işi şekillendireceğiz. Ama görevden ayrılan arkadaşlarımız olursa, görev yeri değişikliklerinde şuan o idareciliği yapan arkadaş o görevi bıraktığı zaman biz on bir şey soracak olduğumuzda, 'Hayır ben hatırlamıyorum mu? diyecek. Yok, o bizim çalışanımızdır, elinden gelen desteği bizlere vereceklerdir” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !