Bilecik İl Halk Kütüphanesi Binasında Güçlendirme Çalışmaları

Haber Tarihi : 02.05.2014 18:04:11 Bilecik'in Tevfik Bey caddesinde yer alan İl Halk Kütüphanesi binasında güçlendirme çalışmaları başlatıldı.
A +   A -


1967 Yılında hizmete açılarak bugüne kadar hizmet vermeye devam eden binadaki onarım ve deprem güçlendirme çalışmaları ile ilgili bilgi veren Doğu İnşat firması sorumlusu Kadir Çok, ”İl Halk Kütüphanesi, A tipi mimari olarak iki katlı yapılmış ve 895 metrekare alandan oluşuyor. 614 Bin lira keşif bedelli kütüphane için güçlendirme çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Bina içi kolon güçlendirmesi yapılacak, elektrik ve sıhhi tesisatları yenilenecek. Binanın dış cephesine perde beton takviyesi yapılacak. Engelli girişi sağlanacak. Beş ay sonra tabandan tavana kadar güçlendirme çalışmaları tamamlanmış olacak. Onarım ve güçlendirme çalışmaları bittiğinde yeni şekliyle il Halk Kütüphanesi tekrar hizmet vermeye başlayacak” dedi.

İl Halk Kütüphanesi'nin, geçici olarak İstiklal Mahallesi, Çalı Sokak’ta bulunan İlbey inşaatın alt kısmında faaliyetini sürdüreceği belirtildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !