Bilecik’in Yapay Buz Pisti Dökülüyor

Haber Tarihi : 31.10.2013 11:20:10 Bilecik'te 29 Haziran'da açılışı yapılan yapay buz pisti binasında oluşan tahribatlar vatandaşlardan tepki topluyor.
A +   A -


Bilecik'in Hamsu Vadisi'nde yer alan 450 metrekare inşaat alanı olan yapay buz pisti, yaklaşık 400 bin liraya mal olmuştu. Daha önce dolgu alanı üzerine inşaatı yapılan buz pistinin binasında, şimdiden tahribatlar meydana geldi. Duvarlarında nem oluşan ve uzun süren yağmurlardan dolayı çatısı akmaya başlayan pistin, dış duvarları çatlamaya, cephe kaplama mermerleri de dökülmeye başladı.

Açılışından bu yana kapalı kalan yapay buz pistinin bu hali vatandaşların tepkisine neden oldu.

Yapay buz pistini görmeye gelen Bilecik eski milletvekillerinden İnşaat Mühendisi Mehmet Seven, binanın bu bölgeye yapılmasının dolgu alanından dolay yanlış olduğunu söyledi.

Seven, ''Dolgu alanına bina yaparsanız bina böyle olur. Bilecik’in bu binayla imajı zedeleniyor. Maliyetten kaçarsanız yapısal hatalar olur. İnşaat sırasında denetimi sağlıklı yapılmadığından sorunlar çok. Acele ve ucuza yaparsanız bina haliyle dökülmeye başlayacak. Binanın kötü imal edildiğinden binanın incelenmesi gerekir. Binanın yapım kalitesinde bir çok soru işaretleri beliriyor. Kaba sıvanın üzerine boyalar çekilmiş. Kırmızı görüntü veren çıkmalar kontrplaktan yapılmış. Bu binayı hangi müteahhit yapmışsa gelsin görsün eserini. Bu binayı belediye yetkilileri nasıl teslim almış. Bu binalar vatandaşın ödediği vergilerle parasıyla yapılıyor. Biz burada yapay pistte kayamadık” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !