Bilecik'te Birlik Haber-Sen'den Darbe Girişimine Tepki

Haber Tarihi : 21.07.2016 12:16:22 Birlik Haber-Sen Bilecik İl Temsilciliği, darbe girişimine tepki gösterdi.
A +   A -

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) önünde toplanan grup, "Devletimize ve milletimize yönelik olarak yapılan darbe girişimini nefretle kınıyoruz" yazılı pankart açtı. Grup adına açıklama yapan Birlik Haber-Sen Bilecik İl Temsilcisi Sedat Çakmak, her darbenin milli iradeye, vatana, millete karşı ihanet olduğunu söyledi.

Çakmak, "Bugüne kadar yaşadığımız darbelerin hiçbiri de, 15 Temmuz’daki darbe girişimi kadar alçakça ve haysiyetsizce olmamıştır. Hiçbir darbe, manevi değerlerimizi sömüren, tasması başkalarının elinde olan söz de hoca kılıklı bir hain tarafından yönetilmemiştir. Hiçbir darbe, halkına karşı silah çekmemiştir. Hiçbir darbe, havadan halkını bombalamamış, halkının üzerinden tanklarla geçmemiştir. Milletin iradesini temsil eden ve milletin evi olan Türkiye Büyük Millet Meclisine bomba yağdırmamıştır. Bunları Polatlı’ya kadar gelen düşman orduları bile yapmamıştır. Fakat asker kılığına girmiş, beyinleri haşhaşla uyuşturulmuş cani teröristler ve üst akılları, 15 Temmuz Cuma günü bu millete tarifsiz acılar yaşatmışlardır. Bu darbeye yeltenen FETÖ’nün elebaşını ve beyinleri ele geçirilen yardakçılarını lanetliyor ve kınıyoruz" dedi.

Son olarak inadına demokrasi, inadına milli irade, inadına barış, inadına kardeşlik sloganları atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !