Bilecik’te Girişimcilik Semineri Sona Erdi

Haber Tarihi : 22.09.2012 10:31:16 Bilecik’te Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Çalışma Bakanlığı ile İntel firması arasında yapılan protokol çerçevesinde mesleki öğretmenlere yönelik verilen girişimcilik semineri sona erdi.
A +   A -

5 gün süren ve 20 öğretmenin katıldığı seminerin, Mesleki ve Teknik Eğitimde kalitenin arttırılması, yenilikçi ve toplumsal farkındalığın oluşmasının sağlanması, öğrencilere girişimcilik ruhunun kazandırılması, proje faaliyetleri düzenlenmesi, girişimcilik haftası kutlamaları ve yarışmaların yapılması amacıyla verildiği bildirildi.

Seminerin kapanış töreninde konuşan Eğitim Görevlisi Celali Yılmaz, çocukları henüz var olmayan meslekleri yapmaya, ileri teknolojileri kullanmaya, gelecekte ülkesine ve insanlığa değer katacak bilimsel çalışmaları yapmaya hazırlamak zorunda olduklarını kaydetti.

Yılmaz, seminer sonunda 20 öğretmenin belge almaya hak kazandığını belirterek, “Bulunduğumuz yüzyıla damgasına vuran ‘değişim’ eğitim ve yeni uygulamalar en kısa sürede hayata geçirilmesini zorunlu kılmaktadır. Eğer 2023 yılında daha gelişmiş ve lider ülke Türkiye vizyonunu yakalamak istiyorsak gelişmiş ülkelerin ilerisinde eğitim vermemiz gerekmektedir. Bu bağlamda teknoloji ve girişimcilik programı gençlerin 21. Yüzyılda iş hayatında başarılı olabilmesi ve rekabet edebilmesi için gereken bazı becerileri kazanmalarına olanak tanıyacak şekilde tasarlanan eğitim programının sonuna geldik ve bu seminere Bilecik merkez meslek liseleri Söğüt ve Osmaneli ilçelerimizden katılan 20 genç ve dinamik atölye ve meslek dersleri öğretmeni meslektaşlarım başarı belgelerini almayı hak etmişlerdir” dedi.

Daha sonra katılımcılara protokol erkanı tarafından belgeleri dağıtıldı.

Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde yapılan kapanış törenine, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yurukcu katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !