Bilecik'te Gölpark'ın Suyu Çekildi

Haber Tarihi : 28.01.2014 14:24:13 Bilecik'in son yıllarda sembolü haline gelen Gölpark'ta sular kuraklık yüzünden büyük ölçüde çekildi.
A +   A -


Bilecik'te son yılların en büyük projesi olan ve insanların ailece gelip rahat bir nefes aldığı yer olan Gölpark eski güzelliğini kaybetmeye başladı.

Gölpark, Bilecik İl Özel İdaresinin yaptığı yatırımlarla adeta küçük Abant olarak adlandırılmış, üzerine bir çok işletme kurulmuş Yörük Çadırı ile kafeleri ile insanlara hizmet veren bir yer haline gelmişti. Çevrede yaşayan vatandaşlar, "Bölgeye Butik Otel kurulacağı, tartan pist yapılarak spor kamplarının oluşturulacağına dair bir çok söylenti de kulaktan kulağa gezmeye başlamıştı. Ancak ne var ki, kış ayı olmasına rağmen, Gölpark'a adını veren göl, ne yazık ki kurumaya başladı ve göl muhtelif yerlerden yaklaşık yüzde 40'lık kısmının kuruduğu gözleniyor. Kış ayında bu şekilde azalan göl, yazın kurağında ve sıcağında daha da çekilmeye başlanır ve yetkililerde bu duruma önlem almazsa Gölpark'ın gölü gidecek ve gölün içinde yüzen ördekler dahi kendilerine başka bir yer aramaya başlayacak" dediler.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !