Bilecik'te 'Haydi Çocuklar Bisikletle Okuya' Etkinliği

Haber Tarihi : 09.05.2018 15:53:42 Bilecik Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliğince ''Haydi Çocuklar Bisikletle Okula'' etkinliği düzenlendi.
A +   A -

''Sağlıklı gelecek, sağlıklı nesiller'' sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte Bilecik Murat Hüdavendigar Ortaokulu ve 700. Yıl Ortaokulu öğrencilerinden oluşan gruplar, okullarına bisikletle gitti.

Etkinlikte, öğrencilere, bisikletle ulaşımın faydaları, ulaşımda uyulması gereken kurallar ve diğer yaya ile sürücülerin bisikletlilere karşı uymakla yükümlü olduğu kurallar anlatıldı.

Bir grup öğrenci, Şehir Stadyumu önünden hareket ederek Murat Hüdavendigar Ortaokuluna giderken, diğer grupsa Kapalı Pazardan 700. Yıl Ortaokuluna bisikletle gitti.

Belediye Strateji Geliştirme Müdürü ve Proje Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan, etkinliği İstanbul Büyükşehir Belediyesinden sonra Bilecik Belediyesinin düzenlediğini anımsatarak, ''Bilecik Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğine üye bir belediye. Sağlıklı Kentler Birliği ise Dünya Sağlık Örgütüne üye bir kuruluş. Neden okula bisikletle gidiyoruz? Daha sağlıklı olmak için, doğaya sıfır karbon salımı için, çevreyi korumak ve duyarlı olmak için. Çocuklarımız da yoğun ilgi gösterdiler ve bizler de bu anlamda farkındalık oluşturarak hedefimizi gerçekleştirmiş olduk.'' ifadelerini kullandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay da etkinlikle, bisikletle ulaşımın önemini ve faydalarını anlatmak istediklerini kaydetti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !