Bilecik'te İl İdare Şube Başkanları Toplantısı

Haber Tarihi : 27.12.2017 17:39:12 Bilecik İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali Tahir Büyükakın başkanlığında yapıldı.
A +   A -

Vali Büyükakın, Polisevi'nde gerçekleştirilen toplantıda, 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilen hizmetleri değerlendirilerek, 2018 yılının planlamaları görüşüldü.

2018 yılının Bilecik'e, ülkeye ve dünyaya huzur ve mutluluk getirmesini dileyen Büyükakın, şöyle konuştu:

''Bilecik'in gelişiminde ve ilerlemesinde ivme kazanması için turizm konusunda potansiyelin değerlendirilmesi gerekir. Doğa turizmi ve tarih turizmi ile bu ivmenin kazanılabileceğine inanıyorum. Bilecik'in bu iki önemli özelliği iyi yönetilirse sonuç alırız. Doğa turizmi ile ilgili çalışmaları başlattık. Tarih turizmi ile ilgili çalışmalar içinde altyapı ve sosyal olanakların iyileştirilmesi gerekiyor. Bunun için tüm kurumlar olarak işbirliği içinde çalışılmalı. Geçtiğimiz günlerde ifade ettiğim Söğüt ilçemizde toy fikri ile tıpkı Davos ve pek çok şehir gibi Bilecik'te adını duyurur. Bütün şehir kapsamında değerlendirilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Eğer pilot şehir kapsamına girmeyi sağlayabilirsek Bilecik için önemli bir adım atmış oluruz. Bunların hepsi birer vizyon projesidir.''

Büyükakın, 2018 yılında yapılacak olan hizmetlerle, Bilecik'in gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Şube başkanlarının, vatandaş ve çözüm odaklı çalışma prensibiyle görev yapmaları gerektiğini vurgulayan Büyükakın, ''Yaptığımız hizmetler vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamalı, sorunlarını çözmeli. Bizler bunun için görevdeyiz. İşimizi çözüm odaklı, adaletli yapacağız. Bunu yaparken de dikkatli, hızlı ve çağın gerekliliklerine uygun olarak hareket edeceğiz.'' diye konuştu.

Toplantıya, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri katıldı.