Bilecik'te İlk Kez Ahşap Rölyef ve Kağıt Sanatı Sergisi Açıldı

Haber Tarihi : 17.05.2014 19:25:03 Rölyef sanatçısı Yeliz Kahraman, kendi eserlerinden oluşan sergisini Bilecik'te sanatseverlere sundu.
A +   A -


Kahraman, yaptığı 32 adet ahşap rölyef ve kağıt sanatı çalışmalarını Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi Sergi Salonu'nda sanatseverlerle buluşturdu. Sergi hakkında bilgi veren Kahraman, Bilecik'te ilk defa düzenlenen ahşap rölyef ve kağıt sanatının kendisi tarafından yapılmasının mutluluğu içinde olduğunu belirtti.

Kahraman, "Biraz tarih kokan biraz geçmişten esinlenerek farklı bir şeyler yapıp ortaya bu sergiyi çıkardık. Normalde sergimizde satış olma gibi bir fikrimiz yoktu. Gelen sanatseverlerin bize karşı talepleri artınca biz de bir fiyat biçtik tablolara ve satışa sunduk. Bilecik Belediyesi'nden istediğiniz zamana kadar serginizi sergileyebilirsiniz şeklinde bir jest yapıldı. Bu sanatla ilk kez 2009 yılında tanıştım. Daha sonra uzun süreler Amerika'da kaldım ve orada da sanatıma devam ettim. Hobi olarak başlamıştım bu işe ancak sonradan baktım sanata dönüştü ve tabloların sayısı da artınca sergilemek istedim. Bu tabloları burada Bilecik halkına sundum" dedi.

Serginin, 17-21 Mayıs tarihleri arasına kadar sanatseverlere açık olacağı öğrenildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !