Bilecik'te Kadir Gecesi Coşkusu

Haber Tarihi : 11.06.2018 11:42:51 Bilecik Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanının bulunduğu alanda kurulan iftar sofrasında binlerce vatandaş birlikte oruç açtı.
A +   A -

On bir ayın sultanı Ramazanın son günlerinde gerçekleştirilen iftar programı sonunda eller, hep birlikte Cenab-ı Allah’ın rahmet kapılarına açıldı. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin de idrak edilmeye çalışıldığı programa; Belediye Başkanı Nihat Can, AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık ve vatandaşlar katıldı.

Binlerce kişinin birlik ve beraberlik duygularıyla aynı masa etrafında buluştuğu iftar programı, duayla başladı.

Daha sonra konuşma yapan Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, gerçekleştirilen iftar programına katılan herkese teşekkür etti. Can, "Rahmet, bereket, sevgi, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olan Ramazanı şerifin bu güzel akşamında Kadir Gecesinde Cumhuriyet Meydanında hemşehrilerimizle gönül sofralarımızda iftar açmanın mutluluğunu yaşadık. Cenabı Allah’a bizleri bin aydan daha hayırlı olan bu geceye kavuşturduğu için şükürler olsun. Rabbim daha nice Kadir Gecelerine hep birlikte ulaşmamızı nasip etsin. Sofralarımıza teşrif eden tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum Kadir Gecemiz mübarek olsun" dedi.