Bilecik'te Oynanacak BAL Play-Out Maçının Günü Ve Tarihi Belli Oldu

Haber Tarihi : 12.04.2018 13:12:23 Türkiye Bölgesel Amatör Lig (BAL) play-out maçının günü ve tarihi belli oldu.
A +   A -

Bilecik 1. Amatör Lig şampiyonu 1308 Osmaneli Bozüyük temsilsi Vitraspor arasında oynanacak olan BAL yükselme play-out maçının günü 21 Nisan günü saat 15:00’da oynatılmasına karar verildi.

Maç günü ve saati için Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) binasında yapılan teknik toplantıya Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun, Futbol İl Temsilcilisi Engin Toku, Vitraspor kulübü yöneticileri Şevki Can, Cevat Tekin, 1308 Osmaneli Bilecik İl Emniyet Müdürlüğünü temsilen Emniyet Amiri Taner Tuncer ve BAL Denetçisi İsmail Özdil katıldı.

"İnşallah hiçbir vatandaşımızın, teknik heyetimizin burnu kanamaz"

İl olarak söz alan Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun, oynanacak olan müsabaka öncesi iki takıma da başarılar dileyerek, "Bugün buradaki toplantımızın amacı Vitraspor ile 1308 Osmaneli Belediye Spor arasındaki gerçekleşecek olan müsabaka ilgili burada bulunuyoruz. İnşallah şimdiden söylüyorum hayırlısıyla çok iyi bir maç olur, centilmence bir maç olur. İnşallah hiçbir vatandaşımızın, teknik heyetimizin burnu kanamaz. Zaten bu yüzden teknik toplantıyı yapıyoruz. Gerekli önlemler iki takım da hiçbir şüphesi olmasın, emniyet açısından. Gençlik spor saha açısından her türlü tedbir alınacak. Biz normalde bu maçı 15 Nisan’da yapacaktık ve kulüplerle bu maçı koymadan bir telefon görüşmesi yaptık. Vitraspor kulübü 6 tane futbolcusunun Açık Öğretim Sınavına gireceği için maçı 1 hafta erteleyelim 22 Nisan Pazar günü yapalım diye kendi aramızda görüştük" dedi.

"O gün kongremiz var, hafta içi oynayalım"

Bu konuşmanın ardından söz alan Vitraspor kulübü yöneticileri, 22 Nisan pazar günü kulüplerinin kongresi olduğunu belirterek, "Bizim o gün kongremiz var. Biz bu kararı 2 ay önce aldık. 2 bin 2 bin 500 kişilik bir üye sayımız var. Gün boyunca sürecek bir kongre bu. Sandık 5’de kapansa bile akşama kadar sürebilecek. O gün bizim için sıkıntılı olacak. Aslında bizim istediğimiz hafta içi de olabilir mi? "dediler.

"Hafta sonu olursa seyirci bakımında da katılım yoğun olur"

Tekrar söz alan Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun, "Şimdi bu maç hafta içi olmaz. Ya Cumartesi yada Pazar günü oynanır. Bu tür maçlara gerek Bilecik, gerekse Bozüyük taraftarları susadı. Yıllardır Bozüyük Spor yok Bilecikspor yok. Bölgesel ligde siz varsınız. Yani bence herkes kendi düşüncesini söylesin ama benim şahsi fikrim hafta içinde ben bu müsabakanın oynanmasını Amatör Spor Kulüpleri Başkanı olarak karşıyım. Burada oturalım Cumartesi olur mu? olamaz mı onu tartışalım. Benim esas niyetim Pazar günü olması. Hafta sonu olursa seyirci bakımında da katılım yoğun olur" dedi.

"Hafta içi olursa taraftarımızda tepki alırız"

1308 Osmaneli Bilecik 1. Amatör Lig şampiyonu 1308 Osmaneli Osmaneli Bilecik İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Emniyet Amiri Taner Tuncer, iki takımada başarılar dileyerek, "İyi olan kazansın, kavgasız küfürsüz bir maç olsun. Biz müsabaka öncesi gerekli tüm tedbirleri alacağız. Kazasız belasız bir maç olması temenni ederim" dedi.

Konuşmaların ardından Vitraspor-1308 Osmaneli Bilecik Edebali Stadı’nda oynatılmasına karar verildi.