Bilecik'te Park Ve Bahçelere Kapsamlı İlaçlama

Haber Tarihi : 20.06.2018 13:27:56 Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından şehirdeki birçok park ve bahçelerde kapsamlı ilaçlama çalışmaları yapıldı.
A +   A -

Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmeleri amacıyla gerçekleştirilen haşere ilaçlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Şehir merkezi ve mücavir alanlardaki kapsamlı ilaçlama çalışmaları ile haşere oluşumlarının engellenmesi amaçlanıyor. Yeşil ve sulak alanlar, park ve bahçeler ile piknik ve mesire alanları ilaçlanıyor.

Yaz mevsimi ile birlikte toplum sağlığını tehdit eden uçkunlara karşı ilaçlama çalışmalarına hız verdiklerini anlatan Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, "İlimizde bulunan park, bahçeler ve piknik alanlarında ilaçlama çalışmaları yaptık. Vatandaşlarımızın rahat bir yaz dönemi geçirmeleri amacıyla işin en başında gerçekleştirdiğimiz bu ilaçlama çalışmaları ile daha sonra sorun olabilecek durumlara ilişkin şimdiden çözüm sağlamış oluyoruz. Kullandığımız tüm ilaçlar, Sağlık Bakanlığı tarafından, halk sağlığı alanında kullanılmasına ruhsat verilmiş ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylanmış ilaçlardır” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !