Bilecik’te Sebze Fidesi Satışları

Haber Tarihi : 11.05.2014 17:09:16 Bilecik’te bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte Ertuğrul Gazi Mahallesindeki sebze ve meyve pazarında sebze fide satışları başladı.
A +   A -

Piyasa fiyatının altında satışa sunulan fidelere vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Sebze fide satış işini yapan ve bunun dedesinden kalma meslek olduğunu söyleyen Söğüt ilçesi Çaltı beldesinden gelen Ali Saraç (36) isimli çiftçi, ”Mart ayında Antalya’dan gelen tohumları kasalara dikiyoruz. Çimlendikten sonra teker küçük kutulara aşılıyoruz. Çaltı beldemiz sebze üretimi ve sebze fidesi yetiştirme konusunda Bilecik’te önemli bir konuma sahiptir. Sebze üretimine başlarken iyi bir tohum ve bundan elde edilecek iyi kaliteli bir fide gerekmektedir. Kaliteli fide ile üretime başlamak hem verimi artıracak, hem de kaliteli ürün elde etmenizi sağlayacaktır. Fidelerin sağlıklı ve kuvvetli kök fideleri olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bizim fidelerimiz kendi seralarımızda üreterek yetiştirdiğimiz kaliteli Çaltı ve Antalya fideleridir" dedi.

Sattığı fideler arasında domates, patlıcan, sivri ve dolmalık biber, salatalık, fasulye, çilek, bamya gibi sebze fide çeşitlerinin bulunduğunu söyleyen Saraç, "Fidelerine tanesini 50 kuruştan satıyoruz. Vatandaşlarımıza fide dikimi konusunda detaylı bilgi vererek kaliteli ürün elde etmelerine yardımcı oluyoruz” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !