Bilecik'te Şubat Ayında Da Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Hız Kesmeden Devam Edecek

Haber Tarihi : 01.02.2018 12:57:31 Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan ’’2018 Kültür ve Sanat Etkinlikleri’’ kapsamında Bilecikliler Şubat ayında birbirinden güzel aktivite ile buluşacak.
A +   A -

Bileciklileri, her ay birbirinden güzel konu ve konukları ile buluşturan Bilecik Belediyesi, Şubat Ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında birbirinden önemli açılışın yanı sıra, konferans, söyleşi, konser ve programlarla geçecek. Şubat ayında yapılacak etkinlik hakkında yapılan açıklamada, "Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde 20 Şubat Salı günü saat: 19:30’da Akademisyen, Psikolog, Yazar ve Televizyon programcısı Üstün Dökmen ile Aile Eğitimi Söyleşisi gerçekleştirilecek. Başta tiyatro festivalleri, gençlik ve çocuk şenlikleri olmak üzere vatandaşlarımızı birçok kültürel ve sanatsal aktivite ile buluşturan Bilecik Belediyesi, bütün mahallelerdeki kadın sakinlerini Komşularımla Buluşuyorum’ adlı etkinlik ile buluşturuyor. Komşularımla Buluşuyorum etkinliğinin ilki 17 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilecek ve kadınlara Hamiyet Konserinde bir araya gelecek. Etkinlikler kapsamında vatandaşlarımız, Şubat ayında ayrıca; Bilecik Belediyesi Türk Sanat Müziği korosunun konseri ile buluşacak. Bilecik Belediyesi Müzik Kursları kapsamında her yıl yüzlerce öğrenciyi müzik ve sanatsal aktivitelerle buluşturan Bilecik Belediyesi, hemşehrilerimizi; Bilecik Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından verilecek olan konserle buluşturacak. İlimizdeki genç müzisyenlerin, ilimiz ve yöresine ait birçok güzel eseri seslendireceği program; 16 Şubat Cuma günü saat: 20:00’de, Bileciklilerle buluşacak" denildi.

’’Seher’in Kadınları’’ adlı tiyatro oyunu

Açıklamada, "Bilecik’te geçtiğimiz yıl 12. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivalini gerçekleştirerek, şehir insanını tiyatronun güzelliği ile buluşturan Bilecik Belediyesi, vatandaşlarımızı birbirinden güzel tiyatro oyunları ile buluşturmaya devam ediyor. Şubat ayı etkinlikleri kapsamında vatandaşlarımız; 27 Şubat Salı günü saat:14:00 ve 20:00’de olmak üzere iki seansta tiyatroseverleri, ücretsiz tiyatro oyunu ile buluşturacak. Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan Seher’in Kadınları adlı oyuna bütün halkımız davetlidir. Kültür ve Sanat Şehri Bilecik’te gerçekleştirilecek olan Şubat ayı etkinlikleri kapsamında yetişkinler birbirinden güzel aktivite ile buluşurken, çocuklarımız da birbirinden güzel tiyatro ve sinema oyunları ile buluşuyor.Çocuklarımız etkinlikler kapsamında; her pazar günü saat: 13:00’te birbirinden güzel oyun ve sinemalarla buluşacak. 4 Şubat Pazar günü Sahne Sizin adlı oyun ile buluşacak olan çocuklarımız; 11 Şubat Pazar günü Afacanlar Kampta, 18 Şubat Pazar günü Uyuyan Güzel ve 25 Şubat Pazar günü ise Minik Patiler adlı oyun ile buluşacak. Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın çocuklarımıza hediye ettiği ve her Pazar günü Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde sahne alacak oyunları izlemeye bütün çocuklarımızı davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !