Bilecik’te Trafik Eğitim ve Denetim Çalışmaları

Haber Tarihi : 28.11.2013 11:26:39 Bilecik İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Karayolu Trafik Güvenliği ve Strateji Eylem Planı kapsamında il genelinde trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla sürdürülen çalışmalarla ilgili açıklama yaparak “Amacımız ceza değil trafik kurallarını günlük yaşamımızda daha huzurlu olabilmek için alışkanlık haline getirilmesini sağlamaktır” diye belirtti.
A +   A -


Özüdoğru, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün 2013 yılında yapmış olduğu eğitim ve denetim çalışmaları neticesinde, nüfus ve araç yoğunluğu bakımından 81 il içerisinde Bilecik’in araç durdurma ve kontrol sayısının yüzde 15.4 artışla 24 binden 27 bine çıktığını ve 2’nci sırada yer aldığını belirtti.

Aynı kapsamda, motosiklet ve motorlu bisiklet üzerine yapılan denetimlerde, yüzde 130’luk artış oranıyla kentin 6’ncı sırada, yük ve yolcu denetimlerinde yüzde 200’lük artış oranıyla 10’ncü sırada ve radarla hız denetimlerinde ise yüzde 40’lık artış oranıyla 22’nci sırada yer aldığını açıklayan Bilecik İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru “Alkol denetimlerinde belirlenen hedefe ilk 8 ay dikkate alındığında yüzde 61 oranında ulaşılmış ve yıl sonu itibariyle belirlenen hedefe yüzde 100 oranını aşacaktır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak için, daha fazla gayret ve özveriye çalışmalarımız devam etmekte ve her konuda vatandaşlarımıza eğitim amaçlı uyarı ve öğretilerimizle bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Amacımız ceza değil trafik kurallarını günlük yaşamımızda daha huzurlu olabilmek için alışkanlık haline getirilmesini sağlamaktır” diye belirtti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !