Bilecik'te Trafik Haftası Kutlamaları

Haber Tarihi : 07.05.2019 14:52:22 Bilecik’teki Trafik Haftası kutlama etkinlikleri, Bilecik Anaokulu Bahçesinde bulunan trafik pistinde öğrencilere trafik eğitimi verilmesiyle başladı.
A +   A -

Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube ekipleri anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verdi. Ardından merkez Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan yaya geçidinde, araç sürücüleri ve yayalara trafik personeli ile yaya geçit görevlisi öğrenciler tarafından "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla “Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği" temalı farkındalık etkinliği gerçekleştirdiler.

Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların eğitimindeki önemini vurgulamak, çeşitli kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacıyla, her yıl mayıs ayının ilk cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü” bu günü takip eden hafta ise ’Karayolu Trafik Haftası’ olarak kutlanmaktadır. İçişleri Bakanlığımızca “2019 Yılı Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmiş olup, 4-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan ’Karayolu Trafik Güvenliği Günü’ ve ’Karayolu Trafik Haftası’nda’, ’Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla ’Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği’ teması kapsamında ülke genelinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir” ifadelerine yer verildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !