Bilecik'te 'Türk Halk Dansları' Kursları Devam Ediyor

Haber Tarihi : 07.11.2018 12:06:43 Bilecik Belediyesi tarafından düzenlenen ve yüzlerce vatandaşın katıldığı Türk Halk Dansları eğitimleri devam ediyor.
A +   A -

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Müzik kursları, çocuk korosu ve Türk Halk Müziği korolarının yanı sıra gerçekleştirilen Türk Halk Dansları etkinlikleri şehrin kültür ve sanat hayatına renk katıyor. Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen kurslarda, katılımcılar uzman eğitmenler eşliğinde faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Belediye Başkanı Nihat Can ve eşi Nesrin Can, gerçekleştirilen etkinliğe katılarak kursiyer ve eğitmenlerle bir araya geldi.

Bilecik Belediyesi’nin bir yandan fiziki ve yer üstü çalışmaları ortaya koymakla birlikte kültürel ve sanatsal aktiviteleri de vatandaşlarla buluşturduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Nihat Can, "Bilecik Belediyesi Türk Halk Dansları ekibimiz canla başla yöresel ve geleneksel kültürümüzü yaşatmak adına güzel faaliyetler ortaya koyuyor. Biz de öğrencilerimizin çalışmalarını yakından izledik. İnşallah halk dansları ekibimiz Bilecikli hemşehrilerimize güzel bir programda buluşturmayı iple çekiyoruz" ifadelerini kullandı.