Bilecik'te Yetenek Taraması Ve Spora Yönlendirme Projesi

Haber Tarihi : 25.05.2018 17:21:27 Bilecik'te, Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
A +   A -

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, projede sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi ve sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasının amaçlandığı belirtildi.

Çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak ve spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit edilmesinin hedeflendiği belirtilen açıklamada, şu bilgelere yer verildi:

''Proje kapsamında il ve ilçeler dahil okullarda eğitim alan 3. sınıf öğrencilerinden yaklaşık 4 bin 658 kişi yetenek taramasına alınacak. İlimizde gerçekleştirilen proje kapsamında merkez 772, Bozüyük ilçesinde 756 ve Pazaryeri ilçesinde de 76 olmak üzere bin 604 öğrenci yetenek taramasından geçmiştir. Söğüt, Osmaneli, Gölpazarı, Yenipazar ve İnhisar ilçelerinde ise 7 Hazirana kadar taranacaktır. Değerlendirmeler sonucunda yetenekli öğrenciler tespit edilerek temel spor eğitimleri verilerek, branşlara yönlendirilecek ve ülkemizi en güzel şekilde temsil edecek sporcular yetiştirilecektir.''