Bilecik'ten Suriye'ye 2 TIR Dolusu Yardım Malzemesi Dualarla Yola Çıktı

Haber Tarihi : 02.09.2016 16:45:12 Bilecik’te yüklenen 2 TIR dolusu yardım malzemesi, dualar eşliğinde Suriye’ye uğurlandı.
A +   A -

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” adlı yardım kampanyası kapsamında Suriye’nin Halep ve Azez Bölgesi’ne gönderilmek üzere 2 yardım TIR’ı Bilecik’ten yola çıktı. Merkez Kayıboyu Camii’ndeki uğurlamada konuşan İl Müftüsü Necati Akkuş, yardımların Kurban Bayramı öncesinde Suriye’deki Türkmenlere ulaştırılacağını belirtti.

Akkuş, “Kuruluş ve kurtuluş şehri Bilecik’imizin Halep, Azez ve Bayırbucak Bölgesi’ndeki Türkmen kardeşlerimize Kurban Bayramı öncesinde ulaştırmak üzere 2 TIR dolusu 55 ton un yardımını göndereceğiz. Geçen hafta Cuma günü il genelinde bir kampanya başlatmıştık. Şu anda özellikle Halep ve Azez bölgesinde un, su ve gıda sıkıntısı baş gösterdi. Onlara destek vermek için bir kampanya başlattık. Bu kampanya Osmaneli ilçemiz Ektaş Un Fabrikası’nda 50 ton un aldık. Onlar da 5 ton yardımda bulundular. Bugün bu yardımları Suriye’ye uğurlayacağız. Cenabı Hak, hayır yapanların hayırlarını kabul eylesin” dedi.

İl Müftüsü Necati Akkuş’un yaptığı duadan sonra yardım TIR’ları yola çıktı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !