Bilecik Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde Doğum Günü Etkinliği

Haber Tarihi : 22.11.2014 11:29:52 Bilecik Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören kasım ayı doğumlu hastalar için doğum günü kutlaması yapıldı.
A +   A -


Etkinlik, Bilecik Devlet Hastane Yöneticisi Op.Dr. M.Burak Öztop ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanların katılımıyla düzenlendi.

Op. Dr. Öztop, yaptığı açıklamada, şizofreni ve benzeri psikotik bozukluklar ile duygu durum bozuklukları gibi kronik ruhsal rahatsızlıkları olan hastaların takip, tedavi ve rehabilitasyonuna yönelik çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Her geçen gün ulaşamadığımız hastalara da ulaşmayı hedefliyoruz. Kayıtlı hastalarımız Söğüt, Osmaneli, Gölpazarı ilçeleri, merkezi köylerden ve il merkezinden gelen hastalarımız tedavi görmektedir. Merkezimizde tıbbi bakım ve tedavi uygulamaları yanı sıra hastalarımızın ilaç tedavilerine düzenli devam edip etmediği, ilaçlarını doğru zamanda ve dozda kullanıp kullanmadığı, yan etki olup olmadığı tedavi ekibi tarafından takip edilmektedir. Gezici ekip tarafından; merkeze devamı sağlanamayan hastaların kendileri veya yakınlarıyla irtibata geçilerek evde ziyaret edilmesi ve bu ziyaretler sırasında tedavisinin uygulanması, ailenin ve hastanın bilgilendirilmesi ve hastanın merkeze yönlendirilme çalışmaları yapılıyor. Amacımız, ruhsal bozukluğu olan hastaları topluma kazandırmak, sosyal becerilerini geliştirmek, hastalıkla baş etme becerilerini ve toplumsal,mesleki işlevselliklerini arttırmaktır” şeklinde konuştu
Ertuğrul Gazi mahallesi yer alan Bilecik Devlet Hastanesi'nin polikliniklerin yanında yer alan Bilecik Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde, iki psikiyatrist, bir psikolog, bir sosyal hizmet uzmanı, bir hemşire, bir tıbbi sekreter ve bir güvenlik görevlisi hizmet veriyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !