Bilecik Tso'dan Proje Eğitimi

Haber Tarihi : 13.12.2013 16:13:17 Bilecik Ticaret ve Sanayi odası (TSO) tarafından üye firmalar ve kamu kurumları için hazırlanan ve ulusal ve uluslararası hibe ve proje birimlerinin tanıtımı, proje hazırlama mantığı, proje döngüsü yönetimi, atölye çalışması, örnek proje hazırlama konularını içeren kapsamlı eğitim bugün TSO toplantı salonunda başladı.
A +   A -


Eğitimi veren Bilecik TSO Danışmanı Yüksel Okşak, Bilecik’in proje bazlı devlet desteklerinden daha fazla yararlanma potansiyeli bulunduğunu belirtti.

Firma ve kurumların proje hazırlama noktasında eksiklerinin bulunduğunu anlatan Okşak, “Hem firmalarımız için hem de kamu kurumları için önemli hibe destekleri bulunmaktadır. Bu eğitim programı ile amacımız; Bilecik’in proje kapasitesini arttırmak, daha fazla hibe desteği ilimize çekmektir. Başvuruları topladığımızda ciddi bir ilgi ile karşı karşıya kaldık. 200 kişiye yakın başvuru aldık. Bu ilgi bizi ziyadesiyle memnun etti. Fakat diğer yandan maalesef gördük ki bu başvurular arasında, firmalarımızın, üyelerimizin ilgisi oldukça düşük. Kamu kurumlarının ilgisi oldukça yüksek. Biz isterdik ki daha fazla sanayici ve müteşebbisimiz konuya ilgi duysun. Tüm bunlara rağmen 200 civarı başvuru almış olmamız oda olarak doğru adımlar attığımızın bir göstergesidir” diye belirtti.

Proje hazırlamada bölgesel olarak önemli bir sürece girildiğini vurgulayan Okşak, “Bölge kalkınma ajansımız Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2013-2014 yıllarını birleştirerek yeni çağrısına çıktı. Bilecik olarak bizlere de proje hazırlamak için çok kısa bir süre kalıyor. Biz istiyoruz ki Bilecik, 50 milyon TL’lik 2013-2014 bütçesinden olabildiğince çok fazla proje ile yararlansın. Benim de mensubu olduğum Bilecik Şeyh Edebali Üniversitemiz ile Üniversite-Sanayi İşbirliği sürecimiz de devam etmektedir. Yakın zamanda sanayicimizin de ihtiyaçlarına cevap veren projeler ortaya çıkacağı kanaatindeyiz" diye bildirdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !