Bilecik, 'Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'Na Ağustos'ta Kavuşacak

Haber Tarihi : 07.05.2014 18:01:41 Bilecik’te, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığınca Bahçelievler Mahallesi'nde yaptırılan 500 kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzu inşaatının önümüzdeki ağustos ayında tamamlanarak teslim edileceği bildirildi.
A +   A -


Bir inşaat firması tarafından yaptırılan 3 milyar 964 bin lira ihale bedelli inşaatın çelik kaplamalı tavanı bitirildiği, havuzun ve seyircinin oturacağının alanın betonunun döküldüğü, Elektrik ve su tesisatı için döşeme çalışmalarının da halen devam ettiği belirtildi.

Konuyla alakalı bilgi veren inşaatın şantiye şefi Ahmet Derici, 2014 ayının başında inşaatına başlanılan yüzme havuzunun normal kanuni süresinin yıl sonuna kadar olmasına rağmen ağustos ayında tamamlayarak teslim etmeyi düşündüklerini söyledi.

Derici, "İnşaat alanı 5 bin 150 metre kare. Yarı olimpik yüzme havuzun ölçülerinde havuzun derinliği 2 metre, 25x16 ebatında 6 kulvarlı bir yüzme havuzu olacak. Ayrıca 3 kademeli ısıtmalı çocuk yüzme havuzu da yer alacak. Yılın 12 ayı hizmet verecek. Her yaş grubu vatandaş yüzme havuzundan faydalanabilir. Bu havuzdan iyi sporcular çıkacaktır. İnşaatımızda çok yoğun çalışma var. Yüzme havuzunun tavan yüksekliği 14 metre" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !