Bilecikspor'dan Maçın Hakemi Mehmet Karagöz Ve Triosuna Tepki

Haber Tarihi : 18.12.2017 17:44:59 Bilecikspor’un hafta sonu oynadığı Gölpazarı Belediyespor maçında Bileciksporlu 4 oyuncuya kırmızı kart gösteren maçın orta hakemi ve triosuna Bilecikspor’dan tepkiler geldi.
A +   A -

Bilecik 1. Amatör Lig 13’üncü hafta mücadelesinde Bilecikspor, kendi saha ve seyircisi önünde Gölpazarı Belediyespor’a 1-0 kaybederek, şampiyonluk yarışında büyük bir darbe aldı. Maçın Bozüyüklü yan ve orta hakemine maçı kötü yönettiğini gerekçesiyle Bilecikspor’dan tepki geldi. İlk tepkiyi Bilecikspor Başkanı Harun Dilek gösterdi. Dilek, maçın orta hakemi Gölpazarı Belediyespor’u da mücadelesinden ve galibiyetlerinden dolayı tebrik ediyorum" dedi.

"Kadar taraftarın emeğini ve kendi hakkımı sana helal etmiyorum.

Bilecikspor Antrenörü Hasan Kol ise; yıllarca profesyonel futbol oynadığını, yıllarca antrenörlük yaptığı ve bu zamana kadar hakemler hakkında hiç konuşmadığı belirterek, "Hakem (hakkaniyet dağıtan) kardeşim. Geçen sene basında çıkan bir haberin benle alakası olmadığını açıklayarak yine de senden özür diledim. Bu sene 2 maçta niyetini az çok belli ettin. Gelelim bu maça. Maçın 32’inci dakikasında benim oyuncuma faul yapan oyuncu kendini yere attı. Oyuncum ceza sahasına girerken kendini yere atıp ayağını tutan oyuncunun baş veya hayati tehlikesi varmış gibi oyunu durdurup gol olabilecek atağımızı kesip, sağlıkçı çağırdın. Üstüne birde oyuncum sana ’hocam bak ben sana söylemiştim adam bana vurup duruyor bak kendini sakatladı’ deyince kendine ’insan gibi konuş’ dedin. Oyuncum sana ’ne demek ben hayvan mıyım yani, terbiyesizlik yapma’ deyince sarı kart, arkasını dönüp giderken gelen arkadaşına ’ben kötü bir şey mi dedim’ derken koşup ikinci sarı kartı göstererek oyundan attın. İlk yarı bir ikinci yarı 3 penaltımız dan birini verdin. Arkasında rakibe alakasız bir penaltısını verdin. Üstüne dışarıdan seyircinin ettiği küfrü oyuncum etmiş sanıp kırmızıyı verdin, üstüne faul ve tahrikten. İlk defa haklı olarak Yusuf Fidan’a üçüncü kırmızıyı verdin. Ne geçti eline? Sahada da yüzüne söyledim ’akşam olunca ben bugün hakkımla işimi yaptım, kazandığım bu ekmeği haklı olarak çocuklarıma yedire bilirim’ diyorsan hayrını gör. Osmanelispor’a yenildik, kötü oynadık hak ettik dedik,hakeme tek laf etmedim. İçköysporla kendi sahamızda berabere kaldık, hakkettik dedik, hakeme tek laf etmedim. Ama maalesef sana ne desem yeridir. Bunca futbolculuk ve bunca antrenörlük hayatımda hakemler hakkında hiç bir zaman kişisel bir paylaşımda bulunmadım.

Ben bu takımımla 13 haftadır mücadele ediyorum, temmuzdan itibaren 72 civarında idman yaptım. Bu kadar çocuğun alın terini, bu kadar taraftarın emeğini ve kendi hakkımı sana helal etmiyorum" dedi.