Bilecikspor Kendi Evinde Kaybetti

Haber Tarihi : 18.12.2017 17:04:57 Bilecik 1. Amatör Lig temsilcisi Bilecikspor, kendi saha ve seyircisi önünde 8 kişi tamamladığı maçı kaybetti.
A +   A -

Bilecik 1. Amatör Lig 13’üncü hafta mücadelesinde Bilecikspor, kendi saha ve seyircisi önünde Gölpazarı Belediyespor’a 1-0 kaybederek, 2017-2018 futbol sezonun ilk yarısını liderin 5 puan gerisinde bitirdi.

Bilecik Edebali Stadın’da maçın orta hakemi Gölpazarı Belediyespor’lu bir oyuncunun ikili mücadelesi sonrası rakibine faul yapan Gölpazarı Belediyespor’lu oyuncu bileğinden sakatlandı. Yaşanan mücadelede top kendisine kalan Tolga Burulday topu alarak 4 metre ilerledi. Maçın hakemi yerde yatan oyuncunun bileğindeki sakatlığı nedeniyle oyunu durdurdu. Bu pozisyon sonrası Tolga Burulday ’Topun kendisinde olduğunu ve rakibin bileğine darbe aldığını buda oyunu durduracak bir neden olmadığını’ iddia ederek hakeme itiraz etti. Bu itiraz sonra sarı kart gören Burulday, itirazlarına devam etmesi sonucu maçın orta hakemi Gölpazarı Gölpazarı Gölpazarı Belediyesporlu Nebi Aktürk maçın 86’ıncı dakikasında aldığı bir ara pasta tekrar kaleci ile karşı karlıya kaldı. Topun kalecinin üzerinden aşırtmak isteyen Aktürk’ün vurduğu top kısa kalınca topu kaleci tuttu. Maçın 88’inci dakikasında bir taş sonrası hakemin yanlış karar verdiğini iddia eden Bileciksporlu oyuncu Caner Güner ile yan hakem arasında bir diyalog yaşandı. Bu diyalog sonrası orta hakemi yanına çağıran yan hakem kendisine bir şeyler söyledi.

Bunun akabinde maçın orta hakemi Gölpazarı Belediyespor’un 1-0’lık üstünlüğü ile sonuçlanırken, maça 5 dakika uzatma gösteren hakeme maç sonu Bileciksporlu oyuncular az oynattığını iddia ederek itirazlarını devam ettirdi.

4 kırmızı kart, 2 penaltının olduğu maçtan Gölpazarı Osmaneli Belediyespor’un 5 puan gerisinde kaldı.