Bölge Trenlerinin İşletilmesi Talebi

Haber Tarihi : 10.02.2016 12:28:16 Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki TCDD Emeklileri Derneği Temsilciliği Başkanı Remzi Dalgaç, Eskişehir-Arifiye ve Pendik-Eskişehir arasında dört geliş ve gidişli bölge trenlerinin işletilmesini istediklerini söyledi.
A +   A -

Dernek Başkanı Remzi Dalgaç, yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nin, 23 Eylül 1856 tarihinde kurulduğunu ve Atatürk’ün talimatları ile 1926 yılı ile 1946 yılları arasında 4 bin kilometre yol yapıldığını belirtti.

Dalgaç, 1950-2000 yılları arasında ise bin 700 kilometre yol yapıldığını anlatarak, "2003 yılında mevcut hükümetimizin işbaşına gelmesiyle yeniden şaha kalkan devlet demiryollarında 5 bin 900 kilometre yol yenilenmiş ve yeni ilaveler yapılmıştır. Doğudan batıya, kuzeyden güneye demiryolları ağı ile örülmüştür. YHT Ankara-Konya-İstanbul arasında ulaşım sağlanmış, denizin altından Asya’dan Avrupa’ya bağlanmıştır. Çok sevinçli ve çok mutluyuz. Ancak, 2012 yılında Eskişehir-Arifiye-Haydarpaşa yolu tamirat ve yol yenilenme çalışmaları kapsamına alınarak yolcu trenleri seferden kaldırıldı. 1960-1970 yıllarında benimle yaşıt olanlar hatırlarlar. Bozüyük istasyonunda buluşma yapan Kurtalan-İstanbul, İstanbul-Kurtalan 17-18 posta trenlerinin gelişlerinde yolcular ve bekleyenler arasında büyük sevinç yaşanırdı. Bizler şimdi yine eski sevinçleri yaşamak istiyoruz. TCDD Emeklileri Derneği Temsilciliği olarak Eskişehir-Arifiye ve Pendik-Eskişehir arasında dört geliş ve gidişli bölge trenlerinin işletilmesini istiyoruz. Bilecik milletvekilleri ve hükümetimizden bu konuda destek bekliyoruz” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !